Knokke marc coucke villa

Twee miljoenendossiers op twee dagen tijd passeren de revue in Knokse vastgoedmarkt

KNOKKE - Tijdens een openbare veiling in Knokke-Heist werd op een openbare veiling 4 miljoen euro geboden voor een flink verouderd en uit de jaren zestig daterend flatgebouw. Kopers? Officieel onbekend. Dezelfde dag (vrijdag laatst) raakte bekend dat ook Marc Coucke 30 miljoen euro op tafel had gelegd voor een moderne villa in Het Zoute. De Knokse vastgoedmarkt? Iets apart, toch wel.   

Marc Coucke koopt een nog zo goed als nieuwe villa van de franstalige familie Piron. De Pirons zijn eigenaars van bouwbedrijf Thomas & Piron uit de provincie Luxemburg. Het is één van de grootste bouwfirma’s van België en liet de villa optrekken op aangekochte grond van de Knokse familie Morbee. De familie Piron zelf kwam maar weinig naar Knokke en stelde daarom het stulpje in de buurt van de golf te koop.

Een heel ander verhaal is dat van een openbare veiling die de voorbije dagen plaats vond in Knokke-Heist. Een oude flat ging daar van de hand voor maar liefst 4 miljoen euro. Op het eerste zicht een monsterbedrag voor een flink verouderd pand dat gebouwd en opgeleverd werd in 1965. Het gebouw telt 8 appartementen en 4 garages maar heeft – hoeft het gezegd? – de tand des tijds niet goed doorstaan. De locatie blijft wél aantrekkelijk: langs de sjieke Elizabethlaan.

foto: Mediahuis/GvA