Ludo Lievens Prijs

Prijs Ludo Lievens gaat op zoek naar beste start-up van West-Vlaanderen

BRUGGE - Voka West-Vlaanderen en het Streekfonds West-Vlaanderen reiken dit jaar voor het eerst de Prijs Ludo Lievens uit. Deze prijs is een unieke bekroning voor de beste start-up journey en komt er ter nagedachtenis van de in 2024 overleden Ludo Lievens, alom gewaardeerde ondernemer die vele ondernemersfamilies in West-Vlaanderen, maar ook ver daarbuiten heeft begeleid in hun groei, en - niet in het minst - in de overgang naar volgende generaties. Ludo Lievens was ook regiovoorzitter Brugge van Voka West-Vlaanderen.

Start-ups kunnen hun kandidatuur indienen tot 1 mei. Op 12 mei worden de 5 finalisten gekozen, waarvan de laureaat uiteindelijk op 17 juni bekendgemaakt wordt, tijdens het Tuinfeest van Voka West-Vlaanderen in Bredene. De prijs komt er op initiatief van het nieuw opgerichte Fonds Startend Ondernemerschap, in de schoot van het Streekfonds West-Vlaanderen en in samenspraak met de familie Lievens.

“Ludo geloofde rotsvast in jong talent en in hun toekomst en hij kreeg energie van het ondersteunen, begeleiden en coachen van jonge ondernemers”, zegt Philippe De Veyt, voorzitter van Voka West-Vlaanderen. “Net daarom willen we ter nagedachtenis van Ludo, die een echte rasondernemer en buitengewoon aimabel en charismatisch man was, deze Prijs Ludo Lievens in het leven roepen. Dat we samen met de familie Lievens startend ondernemerschap extra stimuleren, maakt mij bijzonder trots.”

Vijf kerncriteria

De prijs wordt uitgeschreven voor start-ups die minder dan vijf jaar actief zijn en zal vooral focussen op de start-up journey. Met andere woorden de evolutie van de onderneming zal cruciaal zijn. Daarbij wordt gekeken naar vijf kerncriteria die ook door Ludo Lievens zelf hoog in het vaandel werden gedragen:

-Eerlijke en transparante bedrijfsvoering

·Proactiviteit en innovatie

·Betrokkenheid en samenwerking

·Familie en langetermijnvisie

·Ondernemerschap met maatschappelijke impact

Aan de prijs is onder meer een geldprijs van 2.500 euro verbonden.