Op 8 maart vierden we Internationale Vrouwendag, het uitgelezen moment om vrouwelijke ondernemers in de spotlights te zetten. De voorbije weken ging Made in Vlaams-Brabant op zoek naar ‘Dé Strafste Onderneemster van Vlaams-Brabant ’. Onze lezers lieten massaal van zich horen, want we telden in de regio maar liefst 2625 unieke stemmen. Met 625 stemmen, komt Bettina Van Haute als winnares uit de bus.
“Ik dacht dat ik niet veel kans ging maken, “, vertelt Bettina bescheiden nadat ze de titel in ontvangst mocht nemen. Na 12 jaar hard werken aan haar eigen merk heeft ze die titel meer dan verdiend. “Ik ben heel blij dat mijn werk op deze manier erkend wordt.” Ducksday is een kinderkledingmerk dat zich focust op duurzame buitenkledij. Voor iedereen . Van de hoogste kwaliteit , hip en trendy. Intussen verkoopt Bettina haar trendy kleren over de hele wereld.
Selfmade woman
Voordat ze Ducksday uit de grond stampte, had Bettina nog geen ervaring in de modesector. “Ik ben er toevallig ingerold en ben alles een beetje autodidact beginnen opzoeken. In het begin had ik geen flauw idee hoe de mode-industrie werkte, dus ik ben er gewoon op uit getrokken met een positieve ingesteldheid en de eerste orders kwamen binnen. Gaandeweg heb ik veel geleerd door naar beurzen te gaan en met mensen te praten. Maar ik heb vooral veel zelf opgezocht, er was niemand die mijn handje heeft vastgehouden.”

Als CEO van Ducksday staat Bettina in voor het ontwerpen van de kledij, maar ook de aankoop, inpakken van orders , verkoop en de marketing neemt ze zelf in handen. Ze heeft één werkneemster, haar rechterhand, sales en marketing manager. Voor de verkoop buiten België, kan Bettina rekenen op internationale verkoopsagenten die op freelancebasis werken
De variatie van haar job vindt ze het leukste aan het ondernemen. Ook haar eigen baas zijn, ziet ze als een voordeel. “Als ik een idee heb, moet ik niet eerst naar hogerop gaan maar kan ik dat gewoon meteen zelf uitwerken. Als ondernemer moet je ook flexibel zijn. Het is je constant aanpassen aan nieuwe ontwikkelingen. Dat is soms vervelend, maar juist dat maakt het ook super interessant en houd je alert.”
Vrouw in het ondernemerschap
Intussen voelt Bettina zich als een vis in het water in het ondernemerschap. Als vrouw heeft ze weinig moeilijkheden ondervonden in haar werk. “Ik heb zelf nooit problemen ervaren als vrouwelijke onderneemster. Dat kan natuurlijk aan de sector liggen. Mode is een iets ‘softere sector’, waar ook meer vrouwen in werken. Ik kan me voorstellen dat vrouwen die in een mannelijkere wereld werken op meer uitdagingen botsen als vrouw”, vertelt ze. “Mannen hebben mij altijd au sérieux genomen, en als dat niet zo was, dan nam ik hen ook niet au sérieux”, lacht ze. “Dat werkt langs twee richtingen.”
Toch vindt Bettina een wedstrijd als ‘Dé strafste onderneemster’ anno 2025 wel nodig. “Al is het maar om vrouwen te blijven stimuleren om te ondernemen. Want ik denk dat een vrouw over het algemeen wel iets terughoudender en te bescheiden is. Vrouwen moeten meer op hun intuïtie vertrouwen, ervoor durven gaan en geloven dat het goedkomt.”
Work-life balance
Zelf heeft Bettina een zoon van 15 jaar en combineert ze het ondernemerschap met het moederschap. Dat zorgt soms voor een moeilijke ‘work-life balance’. “Dat is zeker niet gemakkelijk, want ik ben alleenstaand. Dat is zeker pittig. Dan zit ik ook soms met mijn handen in het haar omdat ik zo veel dingen tegelijk moet doen. Dat is soms lastig, maar dat hoort erbij”, vertelt ze. “Ik denk dat ik een beetje een chaoot ben. Ik ben nooit een perfect georganiseerd mens geweest. Ik laat dat een beetje op mij afkomen. Maar als je je koel een beetje bewaart, krijg je het altijd wel opgelost.”