Vier jaar lang bleven de brasseriedeuren in Heist dicht. Het enige wat de nieuwe eigenaars behouden, is de naam. “In de volksmond is deze plek bekend als de Cavalerie. Die benaming blijft dus, al de rest is nieuw.” Zoals de sobere, stijlvolle aankleding van de brasserie. “Onze eyecatcher is een mooie Berkel vleessnijmachine waar onze fijne vleeswaren op gesneden worden voor de tapas. We gaan voor kwaliteit en bereiden alles zelf”, zegt Lien.
Lien baat samen met haar man Frans Boterdaele in Laarne slagerij/traiteur Boterdaele en Stoeterij van den Kasteeldreef uit. “De expertise die we daar opbouwden, komt van pas in de brasserie. Ook hier in Heist presenteren we eigen bereidingen, vertrekkende van kwaliteitsproducten, in combinatie met lekkere wijnen of een biertje.”

De brasserie is gelegen aan Manege De Cavalerie. Maar de uitbaters verzekeren: “Niet alleen ruiters zijn welkom, de brasserie is voor iedereen toegankelijk.” De slagerij verhuist niet mee naar Heist.
Stoeterij
Frans en Lien fokken met hun stoeterij een vijftiental paarden per jaar, deze activiteit schroeven ze even terug. De zoektocht naar een nieuw onderkomen leidde via Heusden bij Gent naar Heist-op-den-Berg. “De stoeterij en sportstal verhuisden mee naar Heist en kregen hier een nieuw onderkomen”, zegt Lien. Sinds februari kunnen dressuur- en springruiters ook weer terecht bij hippisch center De Cavalerie. “Het center telt 90 stallen. We verhuren zo’n 52 boxen.”