Vasco Dilsen

Vasco valt voortaan onder Chinezen

Arbonia Climate, de Zwitserse groep die eigenaar was van onder meer Vasco in Dilsen-Stokkem, is overgenomen door het Chinese Midea Group. De Europese fabrieken en merken worden ondergebracht in een nieuwe structuur, die MBT Climate wordt gedoopt. Het doel van de nieuwe eigenaars is om de totale markt voor verwarming, koeling en ventilatie te gaan domineren.

De overname van Arbonia Climate door Midea Group is een feit. De apparatuur voor verwarming, ventilatie, energie-opslag, koeling of luchtbehandeling met merknamen als Vasco, Brugman, Superia, Arbonia, enzovoort, worden samengevoegd met andere participaties van Midea Group uit dezelfde sector, zoals het Noord-Italiaanse Clivet Group. Samen vormen ze de nieuwe entiteit MBT Climate, die als doelstelling heeft om het marktaandeel uit te breiden in heel Europa en voortrekker te zijn op vlak van innovatie.

Lees ook: 64 mensen moeten Vasco verlaten
​Met onmiddellijke ingang wordt het management van MBT Climate geleid door Stefano Bellò (president), Alexander Kaiss (senior vice-president) en Kobe Peng (vice-president).

“Midea blijft investeren in de bestaande locaties, medewerkers en ontwikkelingsafdelingen van Clivet en Arbonia Climate”, aldus de nieuwe eigenaars. “We plannen een langdurige en succesvolle toekomst samen.”