Plastiflex is sinds 2021 eigendom van IK Partners, een investeringsfonds dat onder meer de snackproducent Bicky Burger in portefeuille heeft. Het Beringse Plastiflex maakt kunststof slangen voor stofzuigers, wasmachines, industriële gereedschappen en zwembadreinigers. De grootste merken, zoals Miele, Philips, Electrolux, Kärcher en Zodiac, zijn klant in Beringen. Het bedrijf investeert ook in innovatie en ontwikkelt toepassingen voor andere industrieën. Zo werden er slangen en buizen voor de medische industrie ontworpen, zoals de slangen die aan beademingstoestellen worden gekoppeld en nu in ziekenhuizen wereldwijd worden gebruikt. Overnames als het Duitse spuitgietbedrijf Walter Potthoff en het Turkse R-Vent Medikal hebben de ambitie om in die medische markt te groeien, kracht bijgezet.Lees ook: Baas van Bicky Burger breidt Plastiflex uit
Twee vliegen
Nu hangt Plastiflex in één klap nog eens twee scalpen aan de riem: Smooth-Bor uit de VS en TIK in Slovenië. Met Smooth-Bor verstevigt Plastiflex zijn positie op het gebied van kunststofslangen voor de respiratoire medische sector (onder meer apparaten tegen slaapapneu), terwijl de overname van TIK de Limburgse groep toegang geeft tot de markt voor katheters. De overnameprijzen zijn niet bekendgemaakt.
Daarmee is Plastiflex nu wereldwijd actief met meer dan 1.400 medewerkers verspreid over 12 internationale productievestigingen. Dit jaar mikt de groep op een omzet van 200 miljoen euro. “Voor het eerst zullen de producten voor de medische sector dan de grootste bijdrage leveren aan dat cijfer”, zegt CEO Piet Gruwez.