Vorselaar Okay met isolatie De bouw van het warenhuis werd eerder stilgelegd. © Marc Peeters

Soap rond bouw Okay-warenhuis duurt voort: “Wadi’s waren te ondiep om water te laten infiltreren”

Nog tot 16 april loopt in Vorselaar een nieuw openbaar onderzoek rond de vergunningsaanvraag voor de bouw van een Okay-warenhuis langs de Nieuwstraat. Eerder dit jaar werd over hetzelfde project al een openbaar onderzoek afgesloten.

De mogelijke komst van een Okay naar Vorselaar blijft een processie van Echternach met regelmatig een stapje achteruit. “Van half januari tot half februari van dit jaar is er inderdaad al een openbaar onderzoek geweest”, legt burgemeester Simon Dens (Koester 2290) uit. “Daarbij was een negatief advies uitgebracht over de watertoets.”

“Meer concreet ging het over de voorziene wadi’s op het terrein die te ondiep zouden zijn om het hemelwater efficiënt te laten infiltreren. Er zijn vervolgens technische aanpassingen uitgevoerd aan het ontwerp. Daarop is besloten het openbaar onderzoek over de aanvraag tot het bekomen van een omgevingsvergunning nog eens over te doen.”

Bezwaren

Mensen die eerder dit jaar een bezwaarschrift hebben ingediend moeten dit nu opnieuw doen. “Er zijn al opnieuw bezwaren binnen” , weet de burgemeester. “Omdat we de argumentaties van de tegenstanders kennen, waren we sowieso van plan om de kritische bedenkingen mee te nemen in onze evaluatie.”

We nemen de nieuwe bezwaren mee in onze evaluatie

Simon Dens (Koester 2290), burgemeester van Vorselaar

Simon Dens maakt zich sterk dat het nieuwe openbaar onderzoek niet voor vertraging zal zorgen in de besluitvorming. “Het is nog steeds onze bedoeling om tijdens de gemeenteraad van eind april het tracé van de trage weg te bespreken die over perceel loopt. Pas nadat de gemeenteraad daarvoor het licht op groen heeft gezet kan het schepencollege beslissen over het al dan niet toekennen van de omgevingsvergunning.”

Het staat in de sterren geschreven dat de kous daarmee niet af is. Al in 2019 vroegen en kregen de nv Colim en nv Buurtwinkels Okay een vergunning om langs de Nieuwstraat in Vorselaar een bestaande woning af te breken en op hetzelfde perceel een buurtsupermarkt te bouwen.

Het afleveren van de vergunning werd consequent bestreden door een buurvrouw. Tot driemaal toe belandde het dossier op de tafel van de Raad voor Vergunningsbetwistingen en driemaal kreeg de klaagster gelijk.

Stilgelegd

Op het terrein werd de oude woning wel afgebroken en de nieuwbouw werd gestart, maar die werken liggen noodgedwongen al geruime tijd stil. In het nieuwe aanvraagdossier dat begin dit jaar werd gepresenteerd zijn enkele knelpunten aangepakt. Zo moet er op het perceel naast een buurtsupermarkt ook een woning gerealiseerd worden.

In het verleden hadden de projectontwikkelaars wel ruimte gereserveerd voor die woning, maar de effectieve oprichting ervan niet. De woning zit nu wel in het project.

Details over de aanvraag kunnen geraadpleegd worden door Vorselaar als zoeksleutel in te geven op www.omgevingsloket.be. De plannen kunnen tijdens de openingsuren ook ingekeken worden op het gemeentehuis.